Středa 15. dubna 2015, Sportovní hala ZŠ Studánka Pardubice

Krajské kolo projektu školního basketbalu AND1 CUP

Odkaz na oficiální web souteže: and1cup.cz/

Komentář k turnaji (Pepa Fidler):

Krajské kolo basketbalového školního turnaje AND1 CUPU se konalo ve středu 15.04.2015 na základní škole Studánka Pardubice a mělo předem jasného favorita – domácí sehranou sportovní 7.třídu, jinak současně i první pětku družstva BK Pardubice, hrajícího žákovskou extraligu. S jádrem jednoho z nejlepších mládežnických týmu v ČR se naši kluci ze ZŠ Heřmanův Městec nemohli poměřovat, a tak si svěřenci hlavního kouče Vráti Dočkala a asistenta Pepy Fidlera vytknuli za cíl druhé, nepostupové, ale přesto krásné místo. Týmu sice znatelně chyběl, na rozdíl od vítězného okresního kola v Chrudimi, fotbalový rychlík Ondra Vrátil se zlomenou rukou, ale i v sedmi jsme chtěli ukázat, že basketbal hrát umíme. Soupeřem nám byly postupně celky Svitav, jmenovaných Pardubic a Chocně. Nebudu Vás dlouho napínat, druhé místo v kraji jsme po výborném výkonu skutečně vybojovali !

ZŠ Heřm. Městec : ZŠ Svitavy 40 : 8 (Černický 16 bodů, Šindelář 16 (1 trojka!), Černý 6, Fidler 2, Minařík, Pilný, Ledvina)

ZŠ Studánka Pardubice : ZŠ Heřm. Městec 36 : 11 (Černický 4 body, Šindelář 3, Černý 2, Fidler 2, Minařík, Pilný, Ledvina)

ZŠ Heřm. Městec : ZŠ Choceň 21 : 18 (Černický 10 bodů, Šindelář 3, Černý, Fidler 6, Minařík, Pilný 2, Ledvina)

Po hladkém vítězství nad Svitavami, postupující z okresního kola, pro mě překvapivě přes Poličku, Litomyšl a tři týmy z Moravské Třebové, jsme v druhém kole narazili na Studánku a jako jediný tým turnaje jsme donutili pozdějšího vítěze zabrat naplno a nasadit po celý zápas svoji nejsilnější „extraligovou“ sestavu. Při jejím vystřídání po úvodní čtvrtině a stavu 14 : 4 se nám podařilo výbornou hrou v útočné i obranné fázi srovnat skóre za 2 minuty na 14 : 10 a jen návrat první „lajny“, mimochodem o den později odjíždějící na MČR U14, zajistil domácím jasné vítězství.

O druhé místo v kraji jsme se utkali s Chocní, porážející při postupu do krajského kola suverénně s pouhými 4 obdrženými koši ZŠ Letohrad a ZŠ Jevíčko. Od prvních minut to byla vyrovnaná bitva, neboť atleticky výborně disponovaní soupeři nahrazovali svoji chybějící basketbalovost důrazem a agresivní obranou na níž jsme neuměli my, bohužel stejně tak i oba rozhodčí, najít jasnou a srozumitelnou odpověď. Zápas se dohrál nebo spíš dobojoval naprosto vyrovnaně až do třetí čtvrtiny, kdy se konečně dvěma nájezdy prosadil individuálně Tomáš a s pomocí 1 šestky, ze všech stran soupeři tvrdě masírovaného Honzy Šindeláře, zajistil 7-mi bodový náskok do poslední 5-ti minutové čtvrtiny. Ten jsme i taktickou hrou udrželi.

Všichni kluci zahráli výborně. Střelecky se dařilo Vojtovi, proměňujíce všechny své nájezdy i proti o dvě hlavy větším protihráčům, bez chyb zahrál i Honza Šindelář, ale jasným vůdcem týmu byl Honza Černický. Bez jeho centimetrů a přesné pravačky by se nám hrálo znatelně hůře. Nezklamali Ani důrazný Vašek Pilný s Andrejem Ledvinou a Filipem Minaříkem. Díky kluci !

Ve stejné tělocvičně sehráli krajské kolo i děvčata. I tady jsme měli v týmu gymnázia Chrudim 2 naše oddílová želízka – Anežku Pejchovou a Amálku Výbornou. Doplňovala je i další městečanda Jitka Bláhová. Děvčata měla za soupeře družstva ZŠ Litomyšl a ZŠ Polabiny, složená ze zkušených basketbalistek oblastního přeboru nebo dívčí ligy. Není se tedy čemu divit, že gymnazisty prohrály a skončily za vítěznou Litomyšlí na třetím místě. I jim však patří dík za dobrou reprezentaci našeho klubu. Pokud při nás bude stát zdraví, příští rok se na druhý stupeň ZŠ dostanou naše nejsilnější ročníky jak mezi chlapci tak mezi děvčaty. Máme se tedy na co těšit !