U12 mix - Základní část jsme zvládli s bilancí 10-0 !

SŠB Pardubice - HM  20 - 74 (poločas 8 - 35)

sestava a body: Šindelář 22, Fidler 18, Výborná 10, Minařík 10, Krádl 10, Černý 4, Pejchová, Holubová

pravé hřiště:  4x prohra, 2x výhra

prodloužení:  SŠB Pardubice - HM   6 - 15

výsledek do tabulky 3 na 3:   SŠB Pardubice - HM  30-40

Komentář k utkání (Pepa Fidler):

Poslední utkání základní části OP s pardubickou Studánkou již nic nemohlo změnit na celkovém pořadí obou týmů a tak se očekával jednoznačný průběh a jednoznačný výsledek. Rovněž věkové i herní rozdíly obou týmů mluví jasně v náš prospěch. Pro sázkaře tedy jednoznačné signály kroužkovat dvojku. V netradiční pondělní termín se do Pardubic vydala ihned po škole tradiční osmička městeckých minibasketbalistů. Doma sice zůstal nemocný Dan Jirousek, ale i tak jsme na smíšený domácí tým vyrukovali z ostra ihned od prvního hvizdu rozhodčích. Do 6. minuty jsme si nenechali vstřelit ani jeden koš, zatímco soupeř lovil míč 7 x z vlastní síťky. Spolehlivá rozehrávka Tomáše posílala do rychlých brejků Vojtu a Fildu, a když Honza přidal své tradiční úniky “sám na sám” bylo o výsledku zápasu po 8. minutách hry a stavu 2 : 20 rozhodnuto. Do druhé čtvrtiny tak mohla bez problémů vystřídat celá „záložní“ sestava a vyrovnat si tím tak herní manko, nastřádané z dřívějších vyrovnaných zápasů, kdy většinou seděla na lavičce. S tím se ovšem nesmířil Honza Šindelář a rozhodl se půjčovat míč svým slabším spoluhráčům nadále výhradně jen v sebeobraně a kolektivní hra ostatních tak ztratila okamžitě smysl. Když se k němu přidala i dnes neřízená střela Vojty Černého, stěžujícího si prakticky na všechna rozhodnutí trenérů i rozhodčích, musel zasáhnout trenér Pepa Fidler a oba rebelanty poslat do šatny. Jeho zvýšený hlas přinesl i změnu herního stylu a z nastalé kombinační hry začala najednou těžit Amálka, střílející z podkošového prostoru poprvné dvojciferný počet bodů. Přidal se výborně i Jarda s Fildou, a najednou se hrál basketbal, kterému tleskala i početná skupina domácích fanoušků. Do kombinací se ve třetí čtvrtině zapojovala stále častěji i Anežka s Klárkou. Obě několikrát po sobě nečekaně a překvapivě pro diváky (bohužel někdy i pro ně samotné) objevily ve střelecké pozici i chytré nahrávky spoluhráčů, najednou nesobecky kombinujících. Škoda, že děvčatům chybí více štěstí a klidu v zakončení, pak by byl stav po 3 odehraných čtvrtinách jistě vyšší než na tabuli svítících 14 : 47. Na posledních 8 minut se na hřiště vrátil i Honza. Odpočinek v šatně mu však nepomohl a opět se okamžitě pustil do sólových úniků po pravé straně hřiště, zakončovaných dvojtaktem bez střelecké finty. To však již dobře přečetl výborně bránící domácí dlouhán Tomáš Ulrych, který většinu nájezdů Šindelky dokázal ubránit. Honza na dobrou defenzívu bohužel nedokázal reagovat jinak, než zvýšeným důrazem a agresivitou v zakončení, což přinášelo nejčastěji pouze srážku obou hráčů, útočný faul nebo technickou chybu. Do konce utkání tak ostatní spoluhráči a diváci jen přihlíželi soukromé Honzově válce, vyhlášené všem a všemu. Druhé utkání 3 na 3 jen potvrdilo dlouhodobě ustálený obraz naší hry. Zatím co čtveřice Tomáš, Filda, Jarda a Anežka dokázala domácí 6 x porazit, přičemž koše stříleli všichni včetně Anežky, trefující se 6 x v řadě, kvarteto Honza, Vojta, Amálka a Klárka se trápilo a svůj souboj sice těsně, ale přesto naopak prohrálo. Rozhodnout muselo 5 minutové prodloužení a s ním i opět spojené síly Fildy, Honzy a Tomáše na něž již domácí nedokázali najít odpověď. V nastavení vyhráváme jasně 15 : 6 i při vystřídání Anežky a Vojty.

Povinné vítězství potěšilo, hra však nikoli. Zejména Honza tvrdošijně odmítá převzít týmovou roli a svým herním stylem strhává k individuálním akcím i ostatní. To však funguje jen proti slabším protihráčům a ty v play-off nepotkáme. Proto hlavy, ruce a nohy dohromady. Jen týmový výkon nás posune do dalších kol.