HM - BK Kara Trutnov 89 - 34 (poločas 56 - 14)

sestava a body: Fidler 36. Šindelář 28, Černý 13, Dvořák 5, Výborná 5, Pejchová 2, Kachlík T., Kuhr

HM - BK Kara Trutnov 114 - 40 (poločas 61 - 22)

sestava a body: Fidler 39, Šindelář 35, Černý 22, Pejchová 8, Výborná 8, Kachlík T. 2

fotky zdebasketbal-hermanuv-mestec.rajce.idnes.cz/

Komentář k utkáním (Pepa Fidler):

Utkáním s chlapci z Trutnova začala naše 5. sezóna v oblastním přeboru. Kožešnící z Kary k nám přivezli teprve začínající tým, složený 10 hráčů, z nichž někteří teprve před pár týdny začali trénovat. Na úvod tedy jednoznačná partie, kde měli naši trenérští mariášníci, až na pár výjimek, všechny trumfy pohromadě. Pro celý letošní turnaj totiž zůstane v talonu Dan Jirousek, dávajíc tak definitivně přednost sesterskému fotbalovému týmu a rychlonohá Klárka Holubová. S jakými kartami tedy bude dnes a doufejme, že i celý ročník forhont Martin Černý vynášet ? Nejstarším v družstvu zůstává pikový filek – obránce Filda Minařík, kterého doplňuje rychlými výnosy křížový kluk – Vojta Černý. Pod oběma koši se budeme moci spolehnout i na srdcovou hlášku, důraznou Amálku Výbornou s dlouhorukou Anežkou Pejchovou. Abychom neudělali renonc, nesmíme přehlédnout ani dvě kulatý, střelce Jardu Krádla s Tomášem Kachlíkem. Mezi trumfy pak jednoznačně patří srdcový Honza Šindelář a Tomáš Fidler, mariášnickým žargonem velkej a malej s bidlem. Že je 8 karet do letošní hry, kdy se jedno kolo hraje na 10 minut proti loňským 8 a karetní basketbalová deska je již v seniorské výšce, zpropadeně málo ? Může se to tak zdát, a proto, abychom nehráli jenom betl, musíme mezi třináctileté pozvat i mladší. A nejsou to žádné plívy ! Naopak, mezi „ostrý“ rozhodně patří David Dvořák s Honzou Kachlíkem a na poslední štych ještě zůstává Tomáš Kühr s Vojtou Korečkem o nichž platí, že malá vyhání velkou. Nejsem starej Hurt, abych dával furt, a tak zpátky do zápasu.

Na lavičce ze základní sestavy chybí bubnující Filda s nemocným Jardou, přesto základní pětice Honza, Tomáš, Vojta, Anežka a Amálka, začíná parádně. Již první akce, při nichž se rychle přihrávaného míče dotkli všichni, ukázala na velký výkonnostní rozdíl mezi oběma soupeřícími týmy. Kara šla sice v 1.minutě do vedení 4:6, ale to byl také v obou zápasech její jediný úspěch. S přibývajícím časem už rostlo skóre jen na naší polovině výsledkové tabule a po 8. odehraných minutách a stavu 35:8 bylo prakticky rozhodnuto. I v druhé periodě byl obraz hry stejný, do poločasu vedeme o 42 bodů a soupeři nedáváme na zvrat v utkání ani pomyslet. V třetí periodě je však všechno jinak. Na Davidu Dvořákovi, hrajícím dnes se zdravotním handicapem, jen znát, že není fit a jeho jindy přesné střely nenacházejí koš. Přidává se i Tomáš Kühr. I na něm je vidět, že hraje s nateklou rukou. Obou patří poděkování, že nenechali tým ve štychu. Co se však děje s ostatními ? Kde je jindy z po za buku vybíhající Vojta ? Proč se naše děvčata netrefují ani z jasných pozic ? Těžko říci, ale 3. čtvrtinu vyhráváme hubeně 10:8 a hra je jako mezi Žebrákem a Točníkem, tedy ani nemastná ani neslaná. Honza i Tomáš se programově stáhli a dali herní prostor ostatním, kteří se snad změny herního systému polekali. V posledním herním období jsme se přece jen chytli a mírně zlepšenou hrou vybojovali jasné vítězství.

Do druhého utkání již nezasáhli pro zdravotní problémy David a Tomáš Kühr. I tak jsme však byli opět jednoznačnými favority. Soupeř však od první minuty přidal překvapivě na důrazu, což mu přineslo pouze více osobních chyb. Tomáš i Honza totiž stále neměli problém s hrou 1:1 a tak své rychlé protiútoky, zastavované nyní trutnováky jen za cenu faulů, trestali svorně šestkami s vysokou úspěšností 6/5. V druhém poločase za jednoznačného stavu 31:10 se probudil i Vojta, jemuž vyhovovala již ne tak přísná osobní obrana. Svými 22 body, vstřelených výhradně po rychlých přehozech již viditelně unavené a rozhárané hostující obrany, zajistil do poslední čtvrtiny jasné vedení 90:26. Soupeř navíc dohrával bez svých 3 vyfaulovaných opor, a tak poslední dějství bylo jen otázkou skóre a 100 bodové hranice. Tu překonal svou první i první týmovou soutěžní trojkou Honza, který jakoby si vzpomněl na staré mariášnické pořekadlo :“ Kdo nestříli za 3 okrádá rodinu !“ a jen tím podtrhl svůj výborný kolektivní výkon. Zazdít stovku nechtěl ani Tomáš a tak i on vsítil svou první trojku a pečetil tak vysoké vítězství 114 : 40, když si společných 16 bodů připsala naše děvčata a koš trefil i sváteční střelec Tomáš Kachlík, připisující si i svoje 2 první šestky.

Jednoznačná výhra na úvod sezóny nám přinesla snad klid. Nic však neznamená. O první opravdové body začneme hrát až v druhém kole proti Josefovu. Tak ať nám padá list !