Muži - povedený start

Komentář: Michal Holas

Sobota 11. 10. 2014, Oblastní přebor mužů

BC Dobruška – TJ Jiskra Heřmanův Městec 48:57 (poločas  ..  -  .. )

K prvnímu zápasu sezóny nastoupili Heřmanoměstečtí basketbalisté na venkovním hřišti proti týmu Dobrušky. Do první čtvrtiny jsme vlétly s energií a chutí a po skvělém výkonu získali náskok více než deseti bodů (21:10). V druhé čtvrtině však došlo k očekávatelnému zranění, ze zahraničního angažmá navrácené opory, odchovance městeckého basketbalu, Štěpána Pošíka, čímž se síly na hřišti o poznání vyrovnaly. Díky soustředěnému výkonu, dobré obraně a individuálním akcím nestárnoucího Tomáše Srby jsme však náskok udrželi po celý zbytek zápasu a nepřipustili žádné drama. Výhra je o to cennější, že v loňské sezóně jsme z Dobrušky žádné body nepřivezli.

Sestava a body: Srba 18, Koreček 14, Vágner D. 9, Zrucký 8, Holas 6, Pošík 2

Neděle 12. 10. 2014, Oblastní přebor mužů

Sokol Pardubice – TJ Jiskra Heřmanův Městec 61-78 (poločas 34 - 36)

K druhému víkendovému utkání jsme nastoupili v obměněné sestavě proti nepříjemnému outsiderovi ze Sokola Pardubice. I v tomto utkání jsme si vytvořili počáteční náskok, který jsme však téměř ztratili ve druhé čtvrtině, kdy nás soupeř výrazně přestřílel. Ve druhém poločase jsme však zlepšili obranu a díky střelbě z dálky a rychlým protiútokům jsme si opět vypracovali náskok, na který už nepočetný soupeř nedokázal reagovat.

Sestava a body: Holas 20, Koreček, 12, Konečný 12, Vágner D. 12, Černý 10, Vágner M. 5, Jonáš 3, Zrucký 3, Pondělíček 1

Přestože oba soupeři zaujímají tradičně spíše spodní příčky tabulky, dvě venkovní vítězství jsou cenná a sympatický týmový výkon je příslibem pro další průběh sezony!