SŠB Pardubice - HM  55 - 67 (poločas 24 - 25)

sestava a body: Dvořák 30, Víšková 19, Čapská 6, Kachlík J. 5, Sykáčková 4, Koreček 2, Kyprá 1, Kachlík V. , Kučerová, Stará, Kuhr

levé hřiště: SŠB Pce - HM   4x prohra, 1x remíza, 1x výhra

sestava a body: Dvořák 16, Víšková 6, Sykáčková 2, Kyprá 2, Kachlík J. 2, Kučerová 2

pravé hřiště:  SŠB Pce - HM   4x výhra, 2x prohra

sestava a body:  Kuhr 12, Čapská 12, Koreček 4, Stará 4, Kachlík V.

sestava a body:  Dvořák 2, Víšková 2, Kachlík J., Stará, Kuhr, Kyprá

výsledek do tabulky 3 na 3:  SŠB Pce - HM   40 - 30

fotky zde: basketbal-hermanuv-mestec.rajce.idnes.cz/

Komentář k utkání (Honza Sykáček):

Oblastní přebor nejml. minižáků pokračoval v rychlém sledu dalšími zápasy a tentokrát jsme jeli k prestižnímu utkání na palubovku SŠB Pardubice. Sice jsme na Studánku dorazili s 45 minutovým předstihem, ale do haly jsme se dostali až 10 minut před úvodním rozskokem, protože školník nebyl přítomen a čekalo se na jiné klíče. Navíc ještě trenér Kůča zapoměl v Heřmaňáku Julčiny boty, takže absolvoval ranní rallye sprint Pce-HM-Pce za rekordních 20 minut :-). Pak už jsme se mohli v klidu soustředit na samotné utkání 5 na 5. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané, k vidění byl typický minibasketbal krajské úrovně. Obě družstva předváděla pěkné akce, basket plný nasazení, ale zároveň vytvářela i spoustu začátečnických chyb, především v obraně. O výhře rozhodl náš kolektivnější výkon a úspěšnější proměňování podkošových střel. Důležitým momentem poslední čtvrtiny byl počet 4 faulů u klíčových hráčů domácích, v obraně museli být opatrnější, což nám umožnilo vstřelit několik jednoduchých košů.

V utkání 3 na 3 jsme na pravém hřišti zvítězili, na levém naopak prohráli, a tak o konečném výsledku muselo rozhodnout prodloužení. Ještě v polovině nastavené doby byl stav 4-4, potom ale vstřelili domácí 2 rychlé koše a bylo rozhodnuto.

Děkujeme všem divákům za podporu našemu týmu, i těm pardubickým s bubnem a trumpetou :-) .