TJ JISKRA Heřmanův Městec

Muži - V sobotu pěkné utkání, v neděli rozhodl střelecký výpadek v 1. půlce

Sobota 15. 10. 2016, OP mužů, diváků: 40

HM - TJ Jiskra Nový Bydžov  75 - 67 (poločas 40 - 34)

Komentář: Drama do konce zápasu přineslo utkání s Novým Bydžovem. Týmem, který doma v malé tělocvičně skoro neprohrává, ale venku zase nevyhrává. Jiskra nastoupila v základní sestavě Pošík, Bubeník Jan,  Vágner David, Koreček, Bureš. Po skoro celé utkání Jiskra vedla o pár bodíků, ale náskok ani jednou nebyl větší jak 6 bodů. Akce zápasu přišla v 28 minutě, kdy Jan Bubeník získal míč a našel volného za bukem čekajícího rychlonožku Kučeru, který si našel místečko mezi dvěma obránci a nekompromisně zavěsil.  Zaskvěl se také Koreček, který opět po nahrávce Jana Bubeníka  se ocitl sám pod košem, ale střelu neskutečně umístil asi o metr vedle než početné publikum chtělo vidět. Utkání gradovalo v poslední čtvrtině, kdy se soupeři tahali o vedení bod po bodu. Z publika se ozýval ale jen bývalý starosta města, kterému se nelíbili některé výroky jinak výborně pískajících rozhodčích. Pokud totiž byli odpískány proti domácím, i když byli odpísknuty dobře, nespokojený domácí fanoušek se ihned ozval a žádal o opravení výroku ve prospěch domácích. Konec utkání si vzal do svých rukou Jan Bubeník, který několika průniky a nahrávkami rozhodl o vítězném konci utkání. Domácí tým slaví první vítězství v sezóně. Utkání se mimořádně vyvedlo Michalovi Holasovi, autorovi 18 bodů, který svými průniky deptal zónu soupeře. Domácí tak potvrdili dobrou formu.

Tomáš Bubeník

Neděle 16. 10. 2016, OP mužů, diváků: 15

HM - TJ Sokol Pardubice  57 - 75 (poločas 21 - 35)

Komentář: Utkání s tradičním a donedávna velice oblíbeným soupeřem, pardubickým Sokolem, začala základní sestava  Bubeník Jan, Pošík, Bureš, Vágner David a Kučera. Začátek byl vyrovnaný. Postupem zápasu ale za otěže více tahal hostující soubor, vedený střelcem Bartheldim, který bohužel měl svůj den. Domácí nenašli recept na těsnou zónovou obranu soupeře a za poločas nedali ani 25 bodů. Což je opravdu tristní. Náskok soupeře tak narostl až o 16 bodů. Poté se však domácí vzepnuli a dotáhli na 7 bodů. Zdálo se, že utkání otočí ve svůj prospěch. Bohužel se opět ozval střelec Bartheldi a vrátil tak soupeři náskok, který vydržel až do konce. Domácí střelci, Bubeník Jan a Pošík Štěpán, pálili jen slepými patronami. Měli to asi dohromady 16 - 2. Prvně jmenovaný staví dům, tak mu asi ztěžkla ruka a druze jmenovaný byl pravděpodobně nervózní z návštěvy v hledišti, kde ho bedlivým okem pozorovalo jedno děvče. Ale tak zkušeného hráče by to nemělo rozhodit. Domácí tak nepotvrdili dobrou formu z posledních zápasů a zaslouženě podlehli týmu, kterého praviidelně poráželi.

fotky z obou utkání zde: basketbal-hermanuv-mestec.rajce.idnes.cz/