Obhajoba okresního prvenství v AND1 Cupu

Úterý 5. 4. 2016, tělocvična Integrované školy Chrudim

Okresní kolo projektu školního basketbalu AND1 a AŠSK

komentář Pepa Fidler:

Opět po roce se jádro našeho basketbalového chlapeckého týmu zúčastnilo 5.4.2016 okresního kola AND1Cup a pod vedením paní učitelky Moravcové opět přivážejí z tělocvičny Integrované školy Chrudim prvenství. Náš tým ve složení Vojta Černý, Tomáš Kachlík, Honza Kachlík, Honza Turyna, Filip Minařík, Tomáš Fidler, Honza Šindelář, Jarda Krádl a Vojta Koreček nejdříve jasné přehrál chrudimské gymnazisty (mimochodem s „naším“ Davidem Dvořákem) i žáky ze ZŠ Dr.Malíka. Body si připsali téměř všichni, protože jsme praktikovali kolektivní hru založenou na dobré rozehrávce a pravidelně střídali. O vítězství se tak rozhodovalo až v posledním dramatickém utkání, kdy naši kluci porazili čahouny ze sportovní školy U stadionu těsně 5:4 po 20-ti minutách hrubého hracího času…. Jak výsledek napovídá, hrála se typická, ostrá školní košanda s důraznou obranou do těla. O městeckém vítězství rozhodly fauly atleticky hrajících Chrudimáků oceněných 4 trestnými hody, z nichž jsme naštěstí jeden těsně před poločasem proměnili. Hubené vedení jsme si již důslednou obranou, taktickým výkonem a s přispěním notné dávky štěstí nenechali vzít. Za týden se naši kluci pokusí v krajském kole obhájit 2. místo. Držme jim palce !

ZŠ Heřm.Městec : GJR Chrudim 26:7 (8:0, 12:3, 22:7)

Černý (4 body,1 faul), Šindelář (7,0), Minařík (6,1), Fidler (3,1) Koreček (2,0), Krádl (4,0)

ZŠ Dr.Malíka Chrudim : ZŠ Heřm.Městec 8 : 37 (2:12, 6:27, 6:33)

Fidler ( 16 bodů, 0 faulů), Černý (6,0), Šindelář (7 (jedna trojka), 0), Kachlík J. (4,0), Koreček (4,0), Král (0,2)

ZŠ Heřm.Městec : ZŠ U stadionu Chrudim 5:4 (2:2, 5:2. 5:4)

Černý (2,1), Fidler (3,1), Šindelář (0,1), Minařík (0,1)